İngilizler (Ottoman Fund-Osmanlı Yapı) Riva’da imar aldı

 

http://www.riva-emlak.com/images/haberbaslik.gif  GALATASARAY-QVT-OSMANLI YAPI-OTTOMAN FUND

İngilizler (Ottoman Fund-Osmanlı Yapı) Riva’da imar aldı

Osmanlı yapı nihayet İnşaat için imar almış, 120 milyon dolara aldığı arsayı, 250 milyon dolara satma kararı almıştı

3 yıl önce Riva’dan 1000 dönüm arazi alan  Ottoman Fund, imar hakkına kavuştu. Ancak, baştaki inşaat planından vazgeçerek, 120.000.000 dolara aldığı arsayı, 250.000.000 dolara satma kararı aldı 

1 Eylül 2006′da 120.000.000 dolar ödeyerek Riva’dan arazi alan İngiliz kökenli Ottoman Fund'a ait Osmanlı Yapı, geçen 40 ay sonra imar planlarını onaylatmayı başardı. Alınan imar planına göre, arsanın yüzde 25′lik bölümüne inşaat gerçekleştirilebilecek. Seksensekiz  parselden oluşan arsaya 2 katlı 1000 civarında villa inşa edilebilecek. Arsada SİT Kurulu’ndan onay alındıktan sonra inşaata başlanacak.

Şirket, alınan bilgilere göre, şimdi arsaya müşteri arıyor. Açıklamalara göre, Ottoman’ın arsa için belirlediği rakam, 250 milyon dolar.

İngiliz şirketin inşatı yapmaktan vazgeçmesinin nedeni global kriz gösteriliyor. Ottoman Finance, arsayı 2008′de de satışa çıkarmıştı. Ciddi alıcı bulamayan şirket satışı, imarın onaylanması sonrasına bırakmıştı.

Son büyük parseli aldılar

İngiliz Ottoman, bin dönümlük arsayı Beylik Mandra Çiftliği’nin sahibi Celaloğlu ailesinden almıştı. Aile, kısa bir süre öncesine kadar Riva’nın tek sahibiydi. Riva’nın imar çalışmaları sırasında 5 milyon 500 bin metrekarelik araziyi yol ve yeşil alan olarak terk eden, kalan araziyi de parselleyerek satan ailenin elinde son satıştan sonra 350 bin dönüm arazi kalmıştı. 6 milyon metrekarelik arazide ise Celaloğlu ailesi ile Alarko mahkemelik.

Galatasaray beklemede

Riva’nın 1 milyon 175 bin metrekaresi Galatasaray’a ait. Ayrıca bölgede Orhan Yavuz ve Uzunhasan ailesi 500 biner metrekare, Yapı Kredi Koray GYO 450 bin metrekare, Sabancı Çalışanları Kooperatifi ise 100 bin metrekare araziye sahip. Sit Kurulu’ndan inşaat izni alan Galatasaray ise 1 milyon 175 bin metrekarelik arsası için ruhsat başvurusu yapmıyor. Alınan bilgilere göre ruhsat bedeli 7 milyon 500 bin TL. Belgenin alındığı 2 yıl içinde de inşaata başlanması gerekiyor. Aksi halde para yanıyor. Kulüp, bu yüzden temkinli davranıyor.

 

http://www.aslantaraftar.com/genel/muhtesem-ortaklikgs-ve-riva-arazisi-hakkinda-yanli-mi-yansiz-mi-sadece-okuyun

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

Riva Nuans Gayrimenkul Danismanlik