Riva arazisinden 450 milyon dolar gelir bekleniyor!

Riva arazisinden 450 milyon dolar gelir bekleniyor!

 

'İbra edilmeme' tehlikesiyle karşı karşıya olan Özbek ve kurmayları, kurtuluş reçetesi olarak gördükleri Riva projesini bugünkü kongrede üyelere görsel olarak anlatacak. G.Saray'ın Riva arazisinden 450 milyon dolar gelir bekleniyor.

 
 
 

Riva arazisinden 450 milyon dolar gelir bekleniyor!

FacebookTwitterGooglelinkedin
19 Mart 2016, Cumartesi / 09:31 
Kategori: Kent Haberleri
 
 

 

'İbra edilmeme' tehlikesiyle karşı karşıya olan Özbek ve kurmayları, kurtuluş reçetesi olarak gördükleri Riva projesini bugünkü kongrede üyelere görsel olarak anlatacak. G.Saray'ın en önemli mal varlıkları arasında başı çeken Riva arazisinden 450 milyon dolar gelir bekleniyor.

 

 

Galatasaray'ın Riva projesinin detayları belli oldu!

 

 

Galatasaray'ın yıllık olağan mali genel kurulu bugün Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak mali genel kurulda Dursun Özbek başkanlığındaki yönetimin mali ve idari açıdan ayrı ayrı ibrası üyelerin oyuna sunulacak. Mali kongrenin sonunda 2016 yılı bütçesi görüşülüp karara bağlanacak. Sıkıntılı günler geçiren Özbek ve ekibi, bu hafta içinde TT Arena'da yaptığı 4 toplantı ile genel kurula hazırlandı.

 

DERSLERİNİ ÇALIŞTILAR 

Riva, Florya, Ali Sami Yen Oteli, basketbol salonu ve Hasnun Galip'teki kulüp binası ile ilgili projeler tekrar gözden geçirildi. Kongrede söz alacak olan Dursun Özbek, Galatasaray'ı ekonomik açıdan nasıl düzlüğe çıkaracaklarını anlatacak. Mali genel kurula katılacakları bir de sürpriz bekliyor. Özbek ve kurmayları, Riva projesini üyelere görsel olarak tanıtacak.

 

400 DÖNÜMÜ KULÜBE 

Özbek'in konuşması sırasında Riva'nın maketi görücüye çıkacak. 1100 dönümlük arazinin 400 dönümlük kısmına sarı-kırmızılı kulüp Florya'yı taşımaya düşünüyor. Kalan bölüme konut, rezidans, alışveriş merkezi ve 3. köprüye yakın olması nedeniyle TIR parkı projesi düşünülüyor. Yönetim, Riva'dan yaklaşık 450 milyon dolar gelir hedefliyor.

 

MUHALEFET SEÇİM İSTİYOR

 

Duygun Yarsuvat ve Dursun Özbek dönemlerinin ayrı ayrı ibra edilmesi için önerge hazırlayan muhalif üyeler, mali kongrede seçim çağrısında bulunacak. Kulislerde Özbek'in, zayıf bulunan yönetimini değiştirmeyi kabul etmezse 2011'de Adnan Polat'ta olduğu gibi idari açıdan ibra edilmeyeceği yüksek sesle konuşuluyor.

 

'TEHDİTLERDEN KORKMUYORUZ'

 

Galatasaray 2. Başkanı Cengiz Özyalçın, yönetimin de çift oylama istediğini ancak bunun için genel kurul kararı gerektiğini söyledi. Özyalçın, "Bütçe kitapçıkları tek olarak hazırlandı. Çift oylama için önerge gelmesi lazım. Gerekirse yönetim olarak inisiyatif kullanırız. Bizi ibra etmeyecekleri tehditlerinden korkmuyoruz. Her türlü ibraya hazırız" dedi.

 

AYSAL, YÖNETİME CEVAP VERECEK

 

Mevcut yönetim tarafından UEFA'dan gelen cezanın sorumlusu olarak gösterilen Galatasaray'ın eski başkan Ünal Aysal da mali genel kurula katılacak. Ünal Aysal, uzun süren sessizliğini bozarak yapacağı görüntülü sunumla hakkındaki iddialara cevap verecek.

 

Sabah

 

 

Haber Vatan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;

 

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA'dan gelen Avrupa kupalarından bir yıl men cezasını bir daha gündeme gelmeyecek şekilde sonuca kavuşturacaklarını, bunu yapabilmek için camianın kenetlenmesi gerektiğini bildirdi.

 

Başkan Özbek, sarı-kırmızılı kulübün yarın yapılacak olağan mali genel kurulu öncesi yaptığı yazılı açıklamada, kongrede çok sesli bir ortam beklediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 

"Genel kurulumuz, tarih sahnesinde 111 yılını geride bırakmış kulübümüzün birliğini, demokratik kimliğini, şeffaflığını en özgün şekilde yansıtan değeridir. Burada her konu ele alınır. Mutlak kürsü hürriyeti vardır. Eleştiriler Galatasaray'ın daha iyiye ulaşması için yapılır, yönetimler de bu eleştirilerden gereken sonuçları çıkarır. Bu nedenle her fikrin dillendirildiği çok sesli bir ortam bekliyorum." 

 

Dursun Özbek, "Galatasaray'ın UEFA'dan aldığı 1 yıllık men cezasını ve bunun nedenlerinin mali genel kurulda sorgulanıp sorgulanmayacağı konusunda ise şu ifadeleri kullandı:

 

"Gelirlerinin lokomotifini oluşturan futbolda son 20 yılda 10 kez şampiyon olup, UEFA Kupası ve Süper Kupa'yı kazanmış bir Galatasaray'ın günümüzde nakit akışından kaynaklı sorunlar yaşaması arzulanan bir tablo değil. Mali nedenlerle UEFA turnuvalarından men edilmemiz de kabul edilebilir değil. Bununla ilgili CAS sürecini başlattık. Olumlu sonuçlanması adına azami gayret gösteriliyor. 

 

Geride kalan 20 yılın bilançosu ortada ama gün, sorunları tartışmaya açmaktan çok, çözüm üretme günü. Biz zaten yıllardır camianın aklını meşgul eden konularla ilgili, kendi dönemimizi de kapsayıp geçmişe uzanan bir inceleme için bu alanda dünyanın sayılı firmalarından biri ile anlaşma aşamasındayız. Camianın enerjisini aşağı çeken bu konuyu bir daha gündeme gelmeyecek şekilde sonuca kavuşturacağız ama tüm bunları yapabilmek için camianın kenetlenmesini, birlikte Galatasaray için mücadele etmesini sağlamak zorundayız. Zira Galatasaray'ın kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Odağımız, rota ve varacağımız nokta olmalıdır."

 

Mali darboğazdan çıkış reçetesi

 

Başkan Özbek, Galatasaray'ın mali darboğazdan nasıl çıkacağını da yarınki mali kongrede detaylı bir sunumla aktaracağını belirtti.

 

Buna göre, öncelikli olarak yıllardır merakla beklenen Riva Projesi üyelerin incelemesine sunulacak. Ayrıca, Beyoğlu Hasnun Galip Projesi, Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Oteli, Ali Sami Yen Spor Kompleksi içinde inşa edilecek kapalı spor salonu, mağazacılık alanında yapılan yatırımlar, Galatasaray Spor Kulübü Taçspor Tesisleri, iletişim alanında geliştirilen gelir modeli de tüm detaylarıyla üyelere anlatılacak. 

 

Derbi yorumu

 

Dursun Özbek, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile 20 Mart Pazar günü yapacakları derbi maçla ilgili görüşlerini ise şöyle aktardı:

 

"Bu yıl taraftarlarımızı mutlu edemediğimizin farkındayız. Yönetim de sporcular da bu durumdan rahatsız. Derbi, bunu telafi etmek adına önemli bir fırsat."

 

Vatan

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

Riva Nuans Gayrimenkul Danismanlik