Riva'daki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin temeli bugün atılacak.

 Türk futbolu için büyük gün / GALERİ

Riva'daki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin temeli bugün atılacak.Hasan Doğan Milli  Takımlar  Kamp ve  Eğitim  Tesisleri'nin temeli bugün atılıyor. Türkiye Futbol Federasyonu, Milli  Takımlarımızın  tüm kamp programlarını gerçekleştireceği,  futbolun paydaşlarına her türlü  eğitimin   verileceği  Hasan Doğan Milli  Takımlar  Kamp ve  Eğitim Tesisleri'nin temelini bugün saat 15.30'da gerçekleştirilecek törenle atacak.

14  ay  gibi kısa bir sürede tamamlanarak Türkiye'nin ve dünyanın sayılı  modern  tesisleri arasında yer alacak Hasan Doğan Milli  Takımlar  Kamp ve  Eğitim  Tesisleri, sadece  futbola değil, ülke  sporuna   değer  katacak ve  sporcuların   modern   yaşam alanlarına  kavuşmasını da sağlayacak.

Türkiye  Futbol  Federasyonu'nun tarihindeki en büyük alt yapı yatırımı olan ve 25  yıllık  özlemi giderecek tesisler, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji kabiliyeti,  tasarruf odaklı yapısıyla üst düzey  bir standardı içerecek. Riva Projesi, bu  ayrıcalığıyla  LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası'nın en güçlü adayı olacak.

Türkiye'nin en büyük spor

 kompleksi

235 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek tesisler, nizami  futbol  sahaları,  tenis  kortları, mini golf sahası, mini gölet ve yürüyüş  alanları , koşu parkurları, açık  otopark  ve rekreasyon alanlarından  oluşacak.

Tesislerin 17 bin 643 metrekarelik kapalı  alanı , 6 kütle üzerinde inşa edilecek; yönetim, konferans,  toplantı , konaklama, sağlık kulübü,  restoran  gibi tüm idari ve sosyal  alanları bünyesinde barındıracak.

Milli  Takımlar

 kendi evine kavuşacak

Yıllardır  farklı  otellerde  ve tesislerde kampa girmek  zorunda  kalan Milli  Takımlar , 8 bin metrekareden oluşan 3 katlı konaklama bloğuyla kendi evine kavuşacak. 2'si  suit  toplam 85 odanın yer alacağı konaklama bloğunda,  toplantı  odaları, konferans salonları, hobi  alanları  ve restoranlar  bulunacak. Konaklama bloğu sadece  sporcuların  değil, misafirlerin de ihtiyacını karşılayacak şekilde  düzenlenecek .

İki katlı Sağlık Kulübü'nün bin 900 metrekarelik zemin katında yüzme ve terapi havuzları ile hamam, sauna, masaj ve tedavi odalarından oluşan sağlık birimleri yer alacak. Üst katta ise 350 metrekarelik fitness salonu bulunacak.

Futbol

 sahası sayısı 5'e çıkacak

Arazide bulunan  futbol  sahalarının çim yüzeyleri değişecek, saha sayısı ise 5'e çıkacak. Projeye göre, sahaların  destek  birimleri, tribünleri, tel örgüleri de yeniden tasarımlanacak.

Ayrıca  tesislerin dereye yakın arazisi, ıslah edilerek yürüyüş ve koşu parkurlarının yer alacağı yeşil   alan  haline dönüştürülecek.

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

Riva Nuans Gayrimenkul Danismanlik