TFF'nin Riva'daki tesisleri LEED Gold Sertifikası almaya hak kazandı!

TFF'nin Riva'daki tesisleri LEED Gold Sertifikası almaya hak kazandı!

 

ürkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, Amerika Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen LEED Gold Sertifikası'nı, "yeni yapı" kategorisinde 67 puanla almaya hak kazandı.

 
 
 

TFF'nin Riva'daki tesisleri LEED Gold Sertifikası almaya hak kazandı!

FacebookTwitterGooglelinkedin
25 Şubat 2016, Perşembe / 17:01 
Kategori: Kent Haberleri
 
 

 

TFF'den yapılan açıklamada, Yeşil Binalar Konseyi Başkanı S. Richard Fedrizzi tarafından federasyona gönderilen tebrik mektubunda, Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin ödülü çevreyi ve gelecek nesilleri ön planda tutan tasarım anlayışından dolayı almaya hak kazandığının altının çizildiği belirtildi.

 

TFF'nin tesisleşme hamlesinin en önemli adımı olan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, tasarım ve yapım aşamasında çevreyle tam uyumlu olması gözetilerek inşa edildi. Havalandırma-soğutma sistemini tesisin yanından geçen nehrin suyundan, elektrik enerjisinin bir kısmını da çatısında konumlandırılan büyük güneş enerji panellerinden sağlayan tesis, bu sayede elektrik tüketiminin önüne geçerek önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamış oldu. İnşasında özel yalıtım sistemleri, geri dönüştürülebilir ve uzun ömürlü materyaller kullanılan tesis, çevreyle uyumlu, geri dönüşümlü ve doğa dostu bir bina olarak inşa edildi. 

 

- LEED Sertifikası 

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından geliştirilen ve dünyada en güvenilir ve en geçerli "Yeşil Bina Sertifika Sistemi" olan LEED'in (Leadership in Energy and Environment Design) açılımı Türkçe'ye "Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik" olarak çevrildi. 

 

İnsana ve doğaya saygılı yeşil binaların oluşmasında katkıda bulunma amacını taşıyan LEED, değerlendirmelerini de bu doğrultuda oluşturduğu çeşitli kriterler aracılığıyla yapmakta.

kayanak:http://emlakkulisi.com/tffnin-rivadaki-tesisleri-leed-gold-sertifikasi-almaya-hak-kazandi/453883

anahtar kelimeler:Riva arsa Riva Emlak Riva Gayrimenkul Riva yatırım Riva kelepir arsa Riva da satılık arsa Beykoz Riva da satılık arsa Riva da arsa fiyatları.    Riva kanal projesi.   Riva üçüncü köprü.   Riva Ant Riva   Galatasaray . Riva Alarko Riva park evleri Riva konaklarıRiva arsa Riva Emlak Riva Gayrimenkul Riva yatırım Riva kelepir arsa Riva da satılık arsa Beykoz Riva da satılık arsa Riva da arsa fiyatları.    Riva kanal projesi.   Riva üçüncü köprü.   Riva Ant Riva   Galatasaray . Riva Alarko Riva park evleri Riva konakları

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

Riva Nuans Gayrimenkul Danismanlik